$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

”Adaleti, merameti, bağışlamayı ve kardeşliği peygamverimizden öğrendik”

”Adaleti, merameti, bağışlamayı ve kardeşliği peygamverimizden öğrendik”
  • 737 kez okundu
Reklam

Şahin, mesajında, gönüllerin sultanı Peygamberimizin cehalet asrını saadet asrına çeviren örnekliği ve rehberliği ile sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderildiğini belirtti.

Mevlit Kandili’nin peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsat olduğunu ifade eden Şahin, mesajını şöyle tamamladı:

“Adaleti, merhameti, bağışlamayı, dostluğu, kardeşliği ve sevmeyi ondan ve onun yüce mesajlarından öğrendik. Haksızlığa baş kaldırmayı, zalime dur demeyi, direnmeyi, mazlumun yanında durmayı, yetimi korumayı, güçsüzden yana olmayı, akrabaya, komşuya, muhtaca bakmayı, yok etmek yerine yaşatmayı, kin tutmak yerine merhameti, kavga yerine sevmeyi, İnsanlığın ancak sevginin sonsuz rahmet denizinde hayat bulacağını ondan öğrendik. Bu düşüncelerle tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlit Kandil’ini tebrik eder, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

Kaynak: Haber3

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ