$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

KINA GECESİ

KINA GECESİ
  • 2.116 kez okundu
Reklam

Bir genç kızın en güzel ve en anlamlı gecesi desek yalan olmaz. Kına gecesi geleneklerimiz arasında çok farklı ve anlamlı ayrıca inanılmaz duygu yüklü bir gecedir. Genç kızın babaevindeki son gecesini temsil eder.

Bundan sonra gelin kızın hayatında yeni bir dönem başlıyor, artık annesi , babası ve kardeşleri yanında olmayacak. Kendi ayakları üzerinde kendi kanatlarıyla uçmaya devam edecek. Hayatı ve hayatın tüm gerçeklerini kendisi öğrenecek.

Aile olacak aile olup yuva kurup annesinden ve ailesinden gördüğü tüm örnekleri kendi hayatını sürdürmek için kullanacak.Tüm zorluklardan öğrendiği bilgilerle sıyrılacak ve oda bir anne olacak.

Aslında yazdıkca bitmez yaşanacak güzellikler ve zorluklar. Gelin bu yüzden kına gecesine çok önem verir. Gelinden belkide daha fazla gelinin annesi ve ailesi önem verir, anne bilir herşeyi. Ve bu yüzden birçok kına mekanları içerisinden en güzelinde bu geceyi eda etmek ister.

Genç kızlar ayrıca kına organizasyon olmasınıda isterler. Çünkü taht, kaftan ve kına akışının sağlıklı geçmesini isterler. Haklılarda alında sonuçta en özel gecelerden biri kendi adına, kusursuz olsun ve güzel olsun isterler.

2016 yılında 175000 den fazla çiftin evlendiği ülkemizde kına sektörü hızla büyüme göstermektedir. Bunda özellikle gelenek göreneklerimize düşkün olmamız ve ananelerimizi sürdürmek istememiz önemli rol oynuyor.

Unutmayın kına gecesi bir gelin kızın hayatında yaşayacağı en önemli ve tek gecedir. Bu gecenin telafisi ve tekrarı asla yoktur.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ