$ DOLAR → Alış: 4,79 / Satış: 4,81
€ EURO → Alış: 5,56 / Satış: 5,59

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alacak

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alacak
  • 696 kez okundu
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen ihtiyacını karşılanması amacıyla 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak.

ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDELİ HABER

MEB, 2018 Mart sözleşmeli öğretmenliğe başvuru ve atama duyurusu yayınladı. Sözleşmeli öğretmenliğe ön başvurular 2 Mart’ta alınacak. Sözlü sınav merkezleri aynı gün ilan edilecek ve sınav merkezi tercihleri 8 Mart’ta alınacak.

Başvuran adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 16 Mart’ta açıklanacak. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak.

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alacak

EN FAZLA 5 TERCİH YAPILACAK

Sözlü sınava başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden alınacak. Adaylar yayınlanan duyuruda belirtilen sözlü sınav merkezleri listesinde, sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecek. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

KPSS’DEN 50 VE ÜZERİ PUAN ALANLAR BAŞVURU YAPABİLECEK

Adaylar, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce), Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusca alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

Etiketler: / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ