$ DOLAR → Alış: 4,82 / Satış: 4,84
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,62

MHP’li Açba’nın iddiasına yanıt geldi

MHP’li Açba’nın iddiasına yanıt geldi
  • 601 kez okundu
Reklam

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba’nın darbe gecesi Adapazarı’nda bir grubun, “Bunların karıları bize helaldir, verin onları” diyerek askeri lojmanların kapısına dayandıkları iddiasına tepki gösterdi. Üstün böyle bir olay yaşanmadığını, Açba’nın haksız ithamlarda bulunduğunu söyledi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, MHP Milletvekili Zihni Açba’nın açıklamalarına tepki gösterdi. Ayhan Sefer Üstün, Serdivan’da partisinin toplantısında yaptığı konuşmada, “Bu şehirde dikili ağacı olmayanlar şehri karalamak adına açıklamalarda bulunuyorlar. Muhalefet milletvekili güya askeri lojmanların önüne giden halkımızın ağza alınmayacak sloganlar attığını iddia etmiş. Zinhar böyle bir olay olmamıştır. Bunu reddediyoruz. Bir ay boyunca ortada gözükmemişsin ama bu şehirde tarih yazan kahraman milletimize haksız ithamlarda bulunabiliyorsun” dedi.

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ise, “Muhalefet milletvekili bazı ithamlarda bulunmuş. Ancak bu tugayın önünde kesinlikle böyle bir olay olmamıştır. Bu sadece kendilerine has gündem oluşturma çabasıdır” diye konuştu.

İŞTE O KORKUNÇ İDDİA

MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, 26 Eylül Pazartesi günü Adapazarı’nda MHP İl Başkanı Levent Bülbül ile birlikte düzenlediği basın toplantısında bu korkunç iddiayı gündeme taşımıştı.

FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe girişimini değerlendiren MHP’li Açba, kalkışma gecesi sivil bir grubun Sakarya’da Çark Caddesi’nde bulunan askeri lojmanlara giderek “Bunların karıları bize helaldir, verin onları” diye bağırdıklarını iddia etmişti.

Açba basın toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

 

“O akşam bir grup insan askeri lojmanların oraya gidip “Bunların karıları bize helaldir, verin onları bizlere” diye milletin evlerinin kapısına dikiliyorlar. Bu evlerdeki kadınlar, bunlar da kimler biliyor musunuz? Albay, generallerin evleri değil, subay ve astsubay tayfasından bahsediyorum, onların evleri. “Bunların karıları bize helaldir, verin onları” diye kapıları tırmalıyorlar oraya yönlendirilmiş sivil insanlar.”

Kaynak: Haber3

 

 

Etiketler: / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ