$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

OLGUN AYDIN: İKİ KAHRAMAN FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM

OLGUN AYDIN: İKİ KAHRAMAN FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM
  • 790 kez okundu
Reklam

3 Temmuz Şike Operasyonu’nda ‘1 Numara’ olarak adlandırılan olgun Aydın FANATİK’e konuştu: Biz bu davanın bir futbol meselesi olmadığını o günlerde haykırdık ama sesimizi duyuramadık. Bugün, bu ihanet şebekesi ortaya çıkmıştır. Birincisi Fenerbahçe camiası, ikincisi Aziz Yıldırım…

öz, Olgun Aydın’da: Bu davanın bir futbol meselesi olmadığını biz haykırdık ama bizi kimse dinlemedi veya dinlemek istemedi. Bu yapının devleti ele geçirmek istediğini, bunu yaparken de bu tip davaları oradaki militanlarıyla nasıl kullandıklarını haykırdık. Bugün geldiğimiz durum gösteriyor ki, bu ihanet şebekesi Ergenekon ve Balyoz gibi davaları kullanarak ordunun içindeki gerçek askerleri tasviye edip, bugünleri düşünerek yerlerine kendi militanlarını koymuşlardır. Bu bir savaştır. Bu dava, Sayın Recep Tayyip Erdoğan davası da değildir. Bu savaş, Türkiye’nin savaşıdır. Bu nedenle aklı başında olan herkes, bu savaş sürerken sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın arkasında durmalıdır. Bu savaşın başkomutanı odur. Sayın Erdoğan bu örgütü şu şekidle adlandırmıştı: “Altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet… Hala bu insanların peşinden koşulursa, o da ihanettir. Bu işin altı üstü kalmamıştır, bu düpedüz ihanet örgütüdür.”

“Hedef kulübü ele geçirmekti”

“FETÖ örgütü, o dönemlerde bu tip davalarla toplumun içindeki yapıları ve camiaları ele geçirmek için düğmeye basmıştı. Futbola da el atarak birçok masum insanın hayatına kast edildi. Bu dava sonunda da bana göre iki kahraman çıkmıştır. Duruşu ile birincisi Fenerbahçe camiası ve ikincisi büyük kahramahn Aziz Yıldırım’dır.

“‘Başkanlığı bırakın’ dediler”

Ben biliyorum ki, el altından Aziz başkana sürekli haberler yollayıp, ‘Sayın Yıldırım, başkanlığı bırakın sizi tahliye edelim ve yurtdışına gidin’ sözleri verildiğini… Ama Aziz başkan bunların hiçbirine olumlu yaklaşmayıp, ‘Ne Fenerbahçe’yi bunlara teslim ederim ne de bu savaştan vazgeçerim’ diyerek böyle alçakça teklifleri elinin tersiyle itip onlara adeta tek başına meydan okumuştur.

“Hainlerle savaşmaya devam”

“Bana 1 numara demelerinin tek sebebi, onların bunu bir kurgu olarak kamuoyuna yansıtma gayretleriydi. Bunda da gayet başarılı oldular o dönemde. Şimdi hala hayretler içinde takip ediyorum ki, bu davayı hazırlayanlardan 2 emniyet müdürü görevde. İnanıyorum ki, bugün bu hainleri gören ülke büyüklerimiz, devletin onlara verdikleri konumu bir örgüt için kullanan vatan hainleri için de gereğini yapacaktırl. Ben şu an hala futbolun içindeyim ve bunlara inat Allah izin verirse olmaya da devam edeceğim. Biz de kendimizce bu hainlerle nasıl gerekiyorsa savaşmaya devam edeceğiz. Şike davası hayatıma ve işime çok zarar verdi, ama bugün bu savaşın ortaya çıkmasıyla tüm ülke bunların ne olduğunu gördü ve bana tüm yaşadıklarımı unutturdu. Önemli olan bireyler değildir, önemli olan ülkemizdir. Bunlardan ülkemiz kurtulacaksa ömrümün sonuna kadar cezaevinde yatmaya razıyım.

FANATİK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ