$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Türkiye’de Bitcoin’e engel: hesaplar kapatıldı!

Türkiye’de Bitcoin’e engel: hesaplar kapatıldı!
  • 961 kez okundu
Reklam

Türkiye’de Bitcoin alıp satabilmek adına kurulan ilk web sitesi olan BTCTurk’e engel geldi. Banka hesapları kapatılan sitenin Türkiye’de hizmet vermesi şu an için engellenmiş durumda. İşte detaylar:

Ülkemizde 3 seneden bu yana Bitcoin alıp satmak adına kullanılan öncelikli mecra konumunda bulunan BTCTurk, kapatılan banka hesapları nedeni ile işlem yapamaz hale geldi. Kullanıcıların para yatırarak Bitcoin satın alma işlemlerimi, paranın yatırılabileceği bir banka hesapları kalmadığı için gerçekleştiremeyeceklerini duyuran site, TL çekmek isteyen kullanıcılara ise ödeme yapacaklarını ve parasal finansman noktasında bir sorunları olmadığını duyurdu.

 

Kanuni uyum konusunda bugüne kadar tüm hassasiyeti gösterdiklerini belirten ancak buna rağmen çözüm yolu bulamadıklarından yakınan BTCTurk, özellikle son dönemde hassasiyet seviyesi yüksek bir konu olan anonim işlemlere de kesinlikle izin vermediklerini özellikle vurguluyor.

Yakında Çözüm Bulunabilir

Yasal kurumlar nezdinde girişimlerin devam ettiğini ve bu odakta çalışmalar yürüttüklerini belirten şirket yetkilileri, ilerleyen dönemde bir çözüm bulunabilmesini ve banka hesaplarının yeniden açılabilmesini hedefliyor. Tüm kullanıcı bakiyelerini istenildiği takdirde ödeyebileceklerini belirten BTCTurk, birkaç hafta içerisinde konuya çözüm bulunabileceği beklentisinde.

Ayrıca Bkz.

Etiketler: / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ