$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Vulkan Next geliyor

Vulkan Next geliyor
  • 1.326 kez okundu
Reklam

Grafik teknolojilerinde önemli bir fırsat sağlayacak olan Vulkan, bu yıl birinci ve de nihai olan sürüme geçiş yapmıştı. Şimdi sırada Vulkan Next kod adlı ikinci nesil var.

Bu yılın en önemli teknoloji hamlelerinden birisi, şüphesiz Vulkan arayüzünün nihai sürüme ulaşması ve teknoloji devleri tarafından benimsenmesi oldu. Grafik birimine doğrudan erişim sunarak, daha akıcı ve performanslı bir sürecin ortaya çıkmasını sağlayan Vulkan, yeni nesile geçiş yapıyor.

 

Khronos Group adındaki konsorsiyum tarafından geliştirilen Vulkan arayüzü; AMD, Qualcomm, Imagination Technologies ve Samsung gibi pek çok firma tarafından destekleniyor. Bu yıl birinci ve de nihai olan sürüme geçiş yapan Vulkan, gelecek yılki ikinci nesil için çalışmalara başladı.

 

SIGGRAPH 2016 etkinliğinde yapılan duyuruya göre, Vulkan Next olarak çalışmaya başlayan yeni nesil, çoklu grafik birimlerinde daha gelişmiş bir destek sunuyor. Mevcut nesil içerisinde çoklu grafik birimi desteğine fazla vurgu yapılmamıştı. Zaten sunumda da, bu desteğin çok yeterli olmadığı ve yeni nesilde bunun geliştirildiği ifade ediliyor.

 

Ayrıca Bkz.

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ